Uzależnienie od narkotyków dzieci i młodzieży

Ośrodek leczenia uzależnień młodzieży | Terapia
Całodobowy, stacjonarny ośrodek dla dzieci i młodzieży od 14 r.ż.
Terapia refundowana przez

Odwyk dla dzieci i młodzieży

Problem uzależnienia młodzieży od narkotyków i dopalaczy jeszcze nigdy nie był tak dojmujący. Narkotyki i inne środki odurzające są dziś łatwo dostępne, stąd stale rosnąca liczba osób młodych borykających się z chorobą uzależnienia. Jeżeli odwiedziłeś stronę naszego ośrodka, to znaczy, że zauważyłeś we własnym zachowaniu czy zachowaniu swoich dzieci (jeżeli jesteś rodzicem czy opiekunem) niepokojące zmiany, które mogło wywołać uzależnienie od dopalaczy lub narkotyków. Prowadzimy profesjonalny odwyk dla młodzieży i dzieci, które ukończyły czternasty rok życia. Jesteśmy podmiotem wykonującym działalność medyczną, wpisanym do Rejestru Wojewody Łódzkiego. Wieloletnia praca naszych terapeutów i pozostałej części zespołu z dziedziny uzależnień zaowocowała powstaniem autorskiego programu, na którym obecnie opiera się nasza działalność. Korzystamy głównie z krótkoterminowego podejścia zorientowanego na rozwiązaniu – BSFT – jednej z najszybciej rozwijających się metod psychoterapeutycznych dla uzależnionej młodzieży.

Ośrodek leczenia uzależnień dzieci i młodzieży

W naszej kadrze znajdą Państwo między innymi: certyfikowanych specjalistów terapii uzależnień, psychoterapeutów BSFT, psychologów, socjoterapeutów, pedagogów oraz psychiatrów. Uzależnienie od narkotyków młodzieży oraz uzależnienie od dopalaczy najłatwiej leczyć w rodzinnej, pełnej życzliwości i wzajemnego szacunku atmosferze. Takie warunki staramy się zapewnić wszystkim pacjentom naszego ośrodka. W trakcie terapii skupiamy się na pozytywnych aspektach życia naszych pacjentów, staramy się wskazać tkwiące w nich zasoby i potencjał. Koncentrujemy się na zdrowiu psychicznym, a nie na chorobie trapiącej naszych podopiecznych. Prowadzony przez nas odwyk dla młodzieży uczy wszystkich pacjentów radości życia, metod radzenia sobie z napięciem emocjonalnym, pomaga im nabywać konstrukcyjnych nawyków ułatwiających późniejsze życie bez wspomagaczy. Podczas terapii organizowane są również różnego rodzaju warsztaty rozwoju osobistego.

Terapia uzależnień dzieci od narkotyków

Program terapeutyczny trwa do sześciu miesięcy a długość pobytu w ośrodku zależy od stopnia zaangażowania w odwyk oraz indywidualnych zasobów pacjenta. Problem, jakim jest uzależnienie od narkotyków dzieci i młodzieży wspomagamy także sesjami psychoterapii rodzin a także poprzez organizowanie spotkań edukacyjnych, w których wziąć udział może nawet kilka osób z najbliższego otoczenia uzależnionego pacjenta. Po ukończeniu terapii nie urywamy kontaktu z naszymi pacjentami, wręcz przeciwnie, zachęcamy do utrzymywania z naszymi terapeutami stałego kontaktu oraz brania czynnego udziału w dodatkowych warsztatach terapeutycznych i grupach wsparcia.

Nasze atuty

01


Zespół z wieloletnim doświadczeniem

02


Indywidualna praca z każdym z pacjentów

03


Lokalizacja w centrum Polski z łatwym dojazdem

04


6 miesięczny sprawdzony program terapeutyczny