Detoks narkotykowy - ile trwa i na czym polega?

Ośrodek Terapii Uzależnień
"TO TU" Karnice
Terapia dzieci i młodzieży od 14 r.ż. do 21 r.ż.
Terapia refundowana przez

Detoks narkotykowy jest pierwszym i bardzo ważnym krokiem na drodze do wyzdrowienia. Celem leczenia uzależnień młodzieży w postaci odwyku jest oczyszczenie organizmu z niszczących go toksyn oraz wyeliminowanie z krwioobiegu substancji uzależniającej pod okiem specjalistów. Na czym polega detoks narkotykowy i ile trwa? Dlaczego najlepiej jest zdecydować się na odtruwanie w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień, zamiast samodzielnie próbować z tego wyjść? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rzetelne odpowiedzi na te wszystkie pytania. Z tego wpisu dowiesz się, jak wygląda odtrucie i terapia uzależnień młodzieży od narkotyków, która pozwoli Ci wygrać walkę z nałogiem. Podpowiemy Ci również, jakie leki podaje się pacjentom, aby łatwiej było im wyjść z tego strasznego nałogu.

Od czego zaczyna się walkę z uzależnieniem? Jak ustala się koszt terapii?

Cena detoksu narkotykowego w prywatnej klinice leczenia uzależnień jest zależna od wielu czynników. Zanim ośrodek terapii uzależnień młodzieży, ustali ostateczną cenę leczenia pacjent musi przejść wstępne badania lekarskie, podczas których określa się jego stan psychiczny oraz fizyczny. Wykonuje się je, aby dopasować najlepszy rodzaj leczenia, wybrać odpowiednie środki przeciwbólowe, uspokajające i nasenne. Dobiera się też właściwą dawkę uzupełniających leków, takich jak na przykład elektrolity, leki przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, przeciwbiegunkowe. Czas trwania oraz cena leczenia są zależne od rodzaju uzależnienia, jak również od indywidualnych preferencji każdego z pacjentów.

Indywidualna konsultacja

Ważne jest to, aby ośrodek terapii uzależnień dzieci zapewniał komfortowe i bezpieczne leczenie, które jednocześnie będzie gwarantowało prywatność i anonimowość. Każdy pacjent jest indywidualnym przypadkiem i powinny być do niego dopasowane odpowiednie metody leczenia oraz odtruwania, które będą dla niego najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Aby proces detoksykacji organizmu przebiegał sprawnie, bardzo ważne jest, aby wybrać ośrodek leczenia uzależnień, w którym pracują osoby z bardzo dużym doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami. Odtrucie od narkotyków zdecydowanie poprawia kondycję całego organizmu. Jest to kierunek, który chce się podjąć, aby na zawsze zerwać z uzależnieniem od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Równie ważna jest terapia po detoksie

W dobrze prowadzonym ośrodku leczenia uzależnienia od narkotyków dla dzieci i młodzieży wykwalifikowani lekarze oraz psychologowie gwarantują pacjentom całodobową opiekę medyczną przez czas trwania detoksu oraz następującej po nim terapii. Na pierwszym miejscu zawsze powinno być bezpieczeństwo pacjenta. Tylko odpowiednie metody terapeutyczne i specjalnie dobrane leki mogą błyskawicznie opanować objawy odstawienia narkotyków. Zastosowane metody terapii powinny mieć wysoką efektywność i pobudzać organizm pacjentów do prawidłowego działania. Wiele ośrodków które zajmują się leczeniem dzieci i młodzieży z uzależnienia od narkotyków i dopalaczy, leczy również uzależnienie od: alkoholu, hazardu, leków, seksu, zakupów i komputera. Nie każdy pacjent uzależniony od narkotyków wymaga przeprowadzenia detoksu. Czasami wystarczające będzie zastosowanie terapii psychologicznej. W ośrodkach leczenia uzależnień od narkotyków dla dzieci i młodzieży często znajdują się osoby, które chorują na przykład na: zaburzenia emocjonalne, anoreksję czy bulimię. Mogą w nich przebywać również Dorosłe Dzieci Alkoholików i Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych.

Dlaczego warto zdecydować się na odtrucie i terapię w prywatnej klinice leczenia uzależnień?

Samodzielny detoks narkotykowy w domu jest dość ryzykownym przedsięwzięciem. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych to poważna, przewlekła choroba, która wymaga pomocy osób trzecich i silnej woli uzależnionego dziecka lub młodzieży, aby skutecznie z nim walczyć. Ośrodek leczenia uzależnień młodzieży zapewnia odpowiednią opiekę medyczną, na którą nikt nie może liczyć w domu. Detoks pod okiem specjalisty jest po prostu bardzo bezpieczny i szybszy.