Ośrodek krótkoterminowej terapii, leczenia uzależnień dzieci i młodzieży

Ośrodek Terapii Uzależnień
"TO TU" Karnice
Terapia dzieci i młodzieży od 14 r.ż. do 21 r.ż.
Terapia refundowana przez

Ośrodek terapii i leczenia uzależnień dzieci i młodzieży

Ośrodek Krótkoterminowe Terapii Uzależnień TO TU w Karnicach położony jest 10 km od węzła „Wartkowice” na autostradzie A2, łączącej Poznań i Warszawę (ok. 130 km od każdego z tych miast), 10 km od Poddębic i jest oddalony o około 50 km od Łodzi. Teren ośrodka terapii uzależnień obejmuje ponad 1,5 ha, jest ogrodzony oraz zagospodarowany. Znajdują się w nim alejki, ławeczki, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki i do piłki nożnej oraz innych aktywności fizycznych.

Sam ośrodek terapii uzależnień ma ponad 850 m2. TO TU dysponuje 36 miejscami dla pacjentów w pokojach 2- i 3-osobowych, które są nowocześnie i komfortowo wyposażone. Każdy pokój ma swoją łazienkę z prysznicem i umywalką.

Część budynku, w której odbywają się zajęcia terapeutyczne, składa się z trzech gabinetów specjalistów, gabinetów terapii indywidualnej i trzech sal psychoterapii grupowej. Znajduje się tam również gabinet lekarski, w którym pacjentów przyjmuje internista oraz psychiatra. Tu pacjenci znajdą książki, czasopisma i filmy związane z tematyką uzależnienia.

W ośrodku terapii uzależnień do dyspozycji pacjentów jest przestronna jadalnia, w której serwujemy domowe obiady, kolacje i śniadania – do syta oraz pokój dzienny z dużym, wspólnym stołem, kanapami, telewizorem i kącikiem kuchennym. Ponad to pacjenci mogą korzystać z dobrze wyposażonej sali ćwiczeń fizycznych oraz pralni.

Rekomendacje naszego ośrodka terapii uzależnień

 • Tomasz Fijałkowski
  Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” jest jedyną taką stacjonarną placówką w naszym regionie. Jest miejscem, do którego będziemy kierować na leczenie osoby uzależnione, których coraz więcej przybywa w naszej Gminie i Powiecie. Wiele osób uzależnionych nie korzysta z terapii, bo nie ma dostępu do bezpłatnej opieki, a okres oczekiwania w innych tego typu placówkach wynosi po kilkanaście tygodni, a nawet kilka miesięcy. Należy również zaznaczyć, iż uzależnienie jest chorobą śmiertelną, w której często liczy się czas, w którym dana osoba podejmie terapię i zacznie utrzymywać abstynencję i trzeźwieć. W związku z powyższym, mamy podstawę stwierdzić, że taka placówka jest niezbędna w naszym regionie.
  Tomasz Fijałkowski
  Prezes Zarządu Stowarzyszenia Abstynenckiego Klubu „Życzliwych Serc” w Poddębicach
 • Ryszard Rytter
  Ośrodek Terapii Uzależnień TOTU w Karnicach to placówka, która rozpoczyna udzielanie świadczeń osobom uzależnionym, jako jedyna tego rodzaju placówka na terenie Powiatu Poddębickiego. W naszym rejonie problem uzależnień, a w szczególności uzależnienia od alkoholu jest równie powszechny, jak w całej Polsce, i dotyczy kilku procent populacji. Dzięki szerokiej ofercie profilaktyki i terapii dla osób uzależnionych, ich rodzin oraz DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) Ośrodek TOTU jest placówką potrzebną, spełnia oczekiwania społeczności lokalnej i wypełnia lukę w budowie kompleksowego system wsparcia osób z problemem alkoholowym.Z powyższych względów rekomendujemy Ośrodek Terapii Uzależnień TOTU w Karnicach jako ważny podmiot leczniczy na terenie naszego Powiatu
  Ryszard Rytter
  Starosta Powiatu Poddębickiego
 • lek. med. Urszula Marjańska
  Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o., jako podmiot leczniczy z dużym doświadczeniem oraz podmiot wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, jak również świadczący usługi medyczne, w ramach podpisanych z NFZ umów, w tym osobom dotkniętym uzależnieniami, ma przyjemność ponownie zarekomendować Ośrodek Terapii Uzależnień TOTU w Karnicach. Ośrodek Terapii Uzależnień TOTU w Karnicach to placówka, która rozpoczyna udzielanie świadczeń osobom uzależnionym, jako jedyna tego rodzaju placówka na terenie Powiatu Poddębickiego. W naszym rejonie problem uzależnień, a w szczególności uzależnienia od alkoholu jest równie powszechny, jak w całej Polsce, i dotyczy kilku procent populacji. Dzięki szerokiej ofercie profilaktyki i terapii dla osób uzależnionych, ich rodzin oraz DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) Ośrodek TOTU jest placówką potrzebną, spełnia oczekiwania społeczności lokalnej i wypełnia lukę w budowie kompleksowego system wsparcia osób z problemem alkoholowym.
  lek. med. Urszula Marjańska
  Wiceprezes Zarządu Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
 • mgr Joanna Kamińska
  Rekomendujemy Ośrodek Terapii Uzależnień „To Tu” Karnice jako profesjonalnego partnera w zakresie prowadzenia szeroko rozumianej polityki leczenia i profilaktyki uzależnień. Liczymy na współpracę pomiędzy tym Ośrodkiem a Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii „SOS” nr 1 w Łodzi w zakresie leczenia i profilaktyki uzależnień dla młodzieży. Placówka ta dysponuje bowiem szerokim zapleczem profesjonalnej i doświadczonej kadry, co niewątpliwie przekłada się bezpośrednio na jakość świadczonych usług. Realizowany tam program psychoterapii, obejmujący co najmniej 6 godzin zorganizowanych zajęć w mojej opinii i w opinii moich współpracowników, którzy dysponują fachową wiedzą w tym zakresie, spełnia najwyższe standardy.
  mgr Joanna Kamińska
  Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „SOS” nr 1 w Łodzi
 • Grupa A.A. „OAZA”
  Grupa A.A. „OAZA” rekomenduje Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” w Karnicach, jako placówkę, która z racji wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz wysokich standardów lokalowych może udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA. Problem uzależnień jest dobrze nam znany, pomagamy osobom uzależnionym i ich rodzinom.
  Grupa A.A. „OAZA”
  Poddębice
 • Maria Miśkiewicz
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zadzimiu rekomenduje Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” w Karnicach, jako placówkę, która z racji wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz wysokich standardów lokalowych może udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA.
  Maria Miśkiewicz
  Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zadzimiu
 • Alina Balcerzak
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wartkowicach rekomenduje Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” w Karnicach, jako placówkę, która z racji wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz wysokich standardów lokalowych może udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA.
  Alina Balcerzak
  Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wartkowicach
 • Zofia Kwapis-Leśniewicz
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pęczniewie rekomenduje Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” w Karnicach, jako placówkę, która z racji wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz wysokich standardów lokalowych może udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA.
  Zofia Kwapis-Leśniewicz
  Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poddębicach
 • Urszula Fułat
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pęczniewie rekomenduje Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” w Karnicach, jako placówkę, która z racji wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz wysokich standardów lokalowych może udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA.
  Urszula Fułat
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pęczniewie
 • Witold Kuźniak
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dalikowie rekomenduje Ośrodek Terapii Uzależnień „TO TU” w Karnicach, jako placówkę, która z racji wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz wysokich standardów lokalowych może udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA.
  Witold Kuźniak
  Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dalikowie
 • Piotr Sęczkowski
  Miasto i gmina Poddębice z dużym zadowoleniem i satysfakcją przyjęło fakt otwarcia na naszym terenie Ośrodka Terapii Uzależnień TO TU. Wpisuje się on w mapę placówek zdrowotnych niosących wszechstronną pomoc uzależnionym i ich bliskim. Uzupełnia ofertę terapii i profilaktyki uzależnień, zwłaszcza alkoholizmu, który dotyczy znacznej części naszej społeczności. Ośrodek TO TU w Karnicach jest pierwszą ą i jedyną stacjonarną placówką leczenia uzależnień na naszym terenie, dlatego zwracamy się z prośbą o umożliwienie zawarcia kontraktu na leczenie uzależnień w trybie stacjonarnym dla tego Ośrodka.
  Piotr Sęczkowski
  Burmistrz Miasta Poddębice

Czas wolny podopieczni ośrodka spędzają

Siłownia

Basen

Spływy kajakowe

Wycieczki

Piłka nożna

Piłka siatkowa

Zajęcia ogólnosportowe

Uczestniczymy w turniejach gier zespołowych

Teatr, Kino

Biegi terenowe

biegi długodystansowe i półmaratony

Biwaki pod namiotem